Dursun Özbek her şeye açıklık getirdi

Dursun Özbek, katıldığı programda gündeme dair merak edilen soruları yanıtladı.

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, NTV Spor'da yayınlanan %100 Futbol programına açıklamalarda bulundu.

Dursun Özbek'in açıklamalarından satır başları şöyle:

"Östersunds'a elenmek travma yarattı"

"Sezon, Galatasaray için çok erken başlamıştı. Başlangıcımız da hiç iyi olmadı. İyi hazırlanamadık. Östersunds'a elenmek büyük bir travma yarattı. Zaten son iki sezonki lig performansımız da bir travma yaratmıştı. Galatasaray'ın iskelet takımı 5 sezondur birlikte oynuyor. Bir doymuşluk hissediliyordu. Bunun üstesinden gelmemiz gerekiyordu. Taraftarımızı heyecanlandıracak hamlelerde bulunduk. Bu hamlelerin meyvelerini almamız en önemlisi."

"Tudor'da sizi etkileyen bir şey var..."

"Tudor'u geçen sezon devre arasında getirdik. Teknik direktör konusunda iş disiplini olan, futbol geçmişi olan, ciddiyeti olan ve heyecanını yansıtan bir isim istedik. Çok üst seviye, kariyerli hocalar bulabilirsiniz ama onlar da heyecanlarını yitirmiş olabilir. Ama Tudor'da sizi etkileyen bir şey var. Enerjisini size veriyor. Devamlı oyuncuların içinde, hareket halinde. Karşılıklı konuştuğunuzda bu enerjiyi hissedebiliyorsunuz. Geçen sezon için onu suçlamak çok yanlış. Bu sene itibarıyla tam anlamıyla takımı teslim aldı."

Transfer harcamaları

"Yaz döneminde şu ana kadar oyuncu satışlarından 18 milyon euro gelir elde ettik. Bu paranın %90'ını peşin aldık. Muhtemelen daha göndereceğimiz oyuncular da var. Yeni bir takım kurduk ve ödediğimiz toplam miktar da 34 milyon euro. 16 milyon euro farkla yeni bir takım kurduk. Benim yaptığım hesapta 10 milyon euro bir fark vardı. Bu gideri 16 milyon euro'dan 10 milyon euro seviyesine çekmeyi hedefliyorum."

Galatasaray'ın UEFA ile yapmış olduğu anlaşma

"UEFA, bize 65 milyon euro'ya kadar sporcu maaşı ödeyebilirsin demiş. Galatasaray'ın limitleri burada. Biz şu an bonuslar ve primler dahil 61-62 milyon euro maaş ödüyoruz. Yeni bir takım kurduk. 5 milyon euro'ya oyuncu alıyoruz, herkes ayağa kalkıyor bu paraya oyuncu alınır mı diye. Galatasaray'ın hedefi Şampiyonlar Ligi. Ben bunun için hazırlıyorum takımı."

"İyi futbolcuyu ucuza alamazsınız"

"İyi futbolcuyu artık herkes, her yerde buluyor. Ama iyi futbolcu, iyi para ediyor. İyi futbolcuyu ucuza alamazsınız. Galatasaray da yapmış olduğu transferlerle iyi bir takım kurdu. İlk ödevimizi iyi yaptık. Galatasaray Sportif AŞ'nin takribi geliri 100 milyon euro'dur. Şampiyonlar Ligi'ne gittiğinizde bu artar, 500 milyon TL olur. Galatasaray'ın 2015-16'da Şampiyonlar Ligi'nde oynadığı sezonda sırf Avrupa'dan 100 milyon TL girdisi vardı."

Arda Turan konusu

"Arda Turan'la ilgili yorum yapma durumunda değilim çünkü bir kulübün, Barcelona'nın oyuncusu. Arda gelmek isterse, Galatasaray'ın kapısı açık. Arda gibi bir futbolcuyu hangi başkan istemez ki? Arda bir dünya yıldızı. Barcelona, Arda için 20 milyon euro, Arda 10 milyon euro isterse de buna tabii hazırlıklı değiliz."

"Sol kanatta eksiğiz"

"Sol kanatta eksiğimiz olduğunu düşünüyorum. Hocamız da aynısını düşünüyor. Hem bek, hem de kanat pozisyonunda. Ama beklenmedik şekilde, oyuncuların performansı arttı. Örneğin Linnes... Kadroyu 28 kişide tutmak istiyoruz. 3'ü kaleci, 4'ü U-17 oyuncusu olacak. Kalan 21 oyuncu da ana rotasyonumuz olacak şekilde. Bazı transferleri de son dakikaya kadar yapacakmışız gibi planladık."

"Kwadwo Asamoah konusu"

"Asamoah ilgilendiğimiz bir futbolcu. Görüşmeler devam ediyor ama henüz biten bir şey yok."

Selçuk İnan gönderilecek mi?

"Selçuk bizim kaptanımız. Uzun yıllar katkıda bulunmuş bir futbolcu. Şimdi de kadromuzun önemli bir parçası. Selçuk, gönderilecek futbolcular kategorisinde değil."

Fatih Terim'e teklif yapıldı mı?

"Fatih Hoca ile ilgili hiçbir gündem olmadı. O Milli Takım'daydı. Biz de başka bir proje içersindeydik. Biz şu an Tudor'un istediği bir takım kuruyoruz. Transferlerimiz de zaten o yönde."


Altının kilogramı 146 bin 100 liraya geriledi

Anne babalar dikkat!Maliyeti aylık ortalama 193 TL

8 Türk'ün katillerinden! Ömür boyu istendi

Çalışmalar başladı! THY tarihinde bir ilk

Emekliliği yaklaşanlar dikkat!

Beklenen yağış başladı! İstanbul'da hortum görüldü

Ekonomi

Altının kilogramı 146 bin 100 liraya geriledi

Ekonomi

Anne babalar dikkat!Maliyeti aylık ortalama 193 TL

Güncel

8 Türk'ün katillerinden! Ömür boyu istendi

Ekonomi

Çalışmalar başladı! THY tarihinde bir ilk

Altının kilogramı 146 bin 100 liraya geriledi
Anne babalar dikkat!Maliyeti aylık ortalama 193 TL
8 Türk'ün katillerinden! Ömür boyu istendi
Çalışmalar başladı! THY tarihinde bir ilk
Emekliliği yaklaşanlar dikkat!
Beklenen yağış başladı! İstanbul'da hortum görüldü
Şemdinli'de patlama, 1 asker şehit
Uzmanlar açıkladı! Fiyatı fırlayacak
Galatasaray'a kötü haber! Açıklama geldi...
Air Berlin'e yeni talip
Rusya, Türkiye'ye 'Ka-32' helikopteri ihraç edecek
Sinema sanatçısı Kuzey Vargın vefat etti